Pregatirea practica, primul pas catre un loc de munca       POSDRU/109/2.1/G/81807
"Indrazneala este inceputul actiunii"

Democrit

Sigla

Acest site este cofinantat din Fondul Social European prin Programul Operational Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane, 2007-2013
Investeste in oameni !

UE

Instrumente structurale
2007-2013

Pentru informatii detaliate despre celelalte programe cofinantate de Uniunea Europeana, va invitam sa vizitati www.fonduri-ue.ro

Concursul de afise derulat in cadrul campaniei axate pe problematica dezvoltarii durabile, activitate din PROIECTUL POSDRU/109/2.1/G/81807, cu titlul "PREGATIREA PRACTICA - PRIMUL PAS SPRE UN LOC DE MUNCA", implementat de catre GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL TRANSPORTURI CAI FERATE GALATI, in parteneriat cu Asociatia "Formare Studia" s-a finalizat in luna august, lucrarile castigatoare fiind nr. 11, 15, 7. Premiul I s-a acordat elevei Caraiman Anca din clasa a X-a C, Premiul al II-lea elevului Chirica Silviu, Premiul al III-lea elevului Margarit Alexandru Daniel din clasa a X-a B.

PROIECTUL POSDRU/109/2.1/G/81807, cu titlul "PREGATIREA PRACTICA - PRIMUL PAS SPRE UN LOC DE MUNCĂ", implementat de catre GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL TRANSPORTURI CAI FERATE GALATI, in parteneriat cu Asociatia "Formare Studia", isi continua in luna septembrie derularea activitatilor. Elevii claselor a XI-a incep stagiile de pregatire practica la agenti economici precum: Electrocentrale Galati SA, SC CFR SCRL Brasov SA- Sectia de reparatii locomotive Galati, Santierul Naval Damen SA-Galati, SC NAVROM REPARATII SRL GALATI. Proiectul este cofinantat din FONDUL SOCIAL EUROPEAN, Programul Operational Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane 2007 – 2013, Axa prioritară 2 "Corelarea invatarii pe tot parcursul vietii cu piata muncii", Domeniul major de intervenție 2.1 "Tranzitia de la scoala la viata activa". Investeste in oameni!

PROIECTUL POSDRU/109/2.1/G/81807, cu titlul "PREGATIREA PRACTICA - PRIMUL PAS SPRE UN LOC DE MUNCA", implementat de catre GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL TRANSPORTURI CAI FERATE GALATI, in parteneriat cu Asociatia "Formare Studia", isi continua in luna octombrie derularea activitatilor. Elevii claselor a XI-a continua desfasurarea stagiilor de pregătire practica la agenti economici precum: Electrocentrale Galati SA, SC CFR SCRL Brasov SA- Sectia de reparatii locomotive Galati, SC NAVROM REPARATII SRL GALATI.

In cadrul proiectului POSDRU/109/2.1/G/81807, cu titlul "PREGATIREA PRACTICA - PRIMUL PAS SPRE UN LOC DE MUNCA", implementat de catre GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL TRANSPORTURI CAI FERATE GALATI, in parteneriat cu Asociatia "Formare Studia" se va desfasura pe 31 octombrie 2012 masa rotunda, avand ca tematica problematica dificultatilor intampinate de elevi in tranzitia de la scoala catre primul loc de munca. Proiectul este cofinantat din FONDUL SOCIAL EUROPEAN, Programul Operational Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane 2007 – 2013 , Axa prioritara 2 "Corelarea invatarii pe tot parcursul vietii cu piata muncii", Domeniul major de interventie 2.1 "Tranzitia de la scoala la viata activa".Investeste in oameni!

Continutul acestui material nu reprezinta in mod obligatoriu pozitia oficiala a Uniunii Europene sau a Guvernului Romaniei